Please reload

Son Paylaşımlar

Hayatı Değiştirmek Lazım

October 1, 2017

Herşey tam 1 yıl önce doğum günümde, 41 yaşına girerken başladı. Yeni yaşımın heyacanı, 4 lü yaşlara geçmiş olmanın biraz da telaşı ile hayatımın sonraki 10 yılını planlamaya ve hayatımı değiştirmeye karar verdim. 

Hali hazırda her beyaz yakalı, her iletişimci, her ajans hayatından nasibini alan gibi ben de İstanbul'dan gitmeyi düşünmeye başlamıştım. 

Nereye giderimden önce “Gitsem ne yaparım?” endişesi ile etrafı dinlemeye ve araştırmaya başladım. 

Ayurveda ile bu süreçte bir tanıştım. Hindistan’da bir bilim olması ve beden terapiyi derinleştirmesi  ile dikkatimi çekti.

10 yıldır reiki yapıyordum,  2 yıldır ise yoga. Yoga ile tanıştıktan sonra enerjimin yükselmesinden güç alarak “Beden Terapi” üzerine uzmanlaşmaya karar verdim. Maya Akademide Türkiye Beden Terapi Derneği başkanı Ayla Örsan’dan Anatomi, Fizyoloji ve Uygulama içeren dersleri aldım ve mezun oldum.

 

Artık Ayurveda alanında istediklerimi yapabilmenin ilk adımını atmıştım. Zaman geçirmeden diplomamı uluslararası diplomaya çevirdim. Bu arada Hindistan'da Ayurveda ile ilgili webinarları, videoları izleyip,  merkezler ile yazışmaya bilgi almaya başladım. Kendi içindeki felsefesi, Hindistan'da bir kültür olması ilgimi daha da arttırdı.  

Hindistan'a gitme planlarım vardı ama süreci biraz daha hızlandırarak 13 Temmuz'da seyahatime başladım.

Ayurveda yolunda 35 gün  Hindistanın kuzeyini ve güneyini  gezdim. Burada 35 günlük seyahatimi, öğrendiklerimi, deneyimlerimi, neler yaşadığımı Ayurveda felsefesi çerçevesinde anlatacağım.

Eğer Hindistan'da yaşadıklarımı turist olarak merak ederseniz beni Instagramdan takip ederek tüm hikayeye ulaşabilirsiniz. www.instagram.com/muge.murat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bizi Takip Edin
Please reload

Etiketlere Göre Ara
Please reload

Arşiv
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
  • Google+ - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
 
Bize Ulaşmak ve Bilgi Almak için: info@ayurvedabedenterapi.com
Randevu Almak için: rezervasyon@ayurvedabedenterapi.com
Copyright © 2017 Müge Murat